Przetargi

Zapraszamy do składania ofert

więcej

Sortownie odpadów komunalnych

Separatory optyczne do tworzyw sztucznych

Systemy NIR R, NIR T i C są szybkimi i wysoko wydajnoścowymi optycznymi systemami sortujacymi do tworzyw sztucznych. Opakowania z tworzyw sztucznych różnego rodzaju i różnych kolorów zasilają taśmę szerokości 1000 lub 2000 mm ze stałym przepływem materiału. W zależności od typu maszyny (R,T lub C) materiał jest rozpoznawany za pomocą techniki spektroskopii bliskiej podczerwieni lub za pomocą liniowego systemu kamery CCD. Duża moc jednostki wydmuchującej pozwala na oddzielanie pojedyńczych elementów o różnych rozmiarach. Separator może by dodatkowo wyposażony w detektor metalu w celu identyfikacji i odrzucenia metali żelaznych i nieżelaznych.

Separatory optyczne do szkła

W pierwszym etapie procesu separacji systemy 1000C oraz 1300C separują materiały ceramiczne, kamienie, porcelanę, metale żelazne i nieżelazne z oczyszczanego strumienia materiałów.

W drugim etapie procesu system użyty jest do ujednolicenia materiału pod względem koloru, lub do oddzielenia zmieszanego szkła w różnych kolorach. Separator zasilany jest stała porcja materiału na całej szerokości maszyny przy użyciu dozownika wibracyjnego. Jednorodność materiału wyjściowego jest podstawowym warunkiem dla wydajnego i efektywnego sortowania.

Separatory optyczne do odpadów papierowych

Dla sortowania odpadów papierowych używane są urządzenia o różnych szerokościach . Dobrze rozdrobniony materiał przygotowywany uprzednio np. przez separator balistyczny przechodzi do separatora optycznego. Duża moc systemu wydmuchującego pozwala na oddzielanie pojedyńczych elementów.

System NIR rozpoznaje materiały (brązowe, szare, kolorowe tektury, magazyny, gazety, plastik) za pomocą techniki spektroskopii bliskiej podczerwieni. Sensor rozpoznaje materiał poprzez charakterystykę odbicia. System może być dodatkowo wyposażony w detektor metalu w celu identyfikacji i odrzucenia metali żelaznych i nieżelaznych.

System NIR/C jest wyposażony w dodatkowy sensor koloru obsługujący odbicie do rozpoznawania kolorów. Technologia ta jest szczególnie korzystna dla separacji brązowych i szarych tektur.

OFERTA


TUGEB POLBUD Sp. z o.o.
Tel.: +48 690 130 135
tugeb@tugeb-polbud.com.pl