Przetargi

Zapraszamy do składania ofert

więcej

Biogazownie

W dobie wzrastającego zapotrzebowania na energię oraz w trosce o środowisko naturalne coraz bardziej konieczne i powszechne staje się pozyskiwanie i wykorzystywanie energii ze  źródeł odnawialnych.

Alternatywnym i ekonomicznym sposobem  pozyskiwania energii jest produkcja biogazu z odpadów rolniczych i komunalnych

Biogazownie pozwalają na utylizację uciążliwych nieczystości z równoczesną produkcją energii elektrycznej i cieplnej z uzyskanego biogazu co znacznie zwiększa efektywność i opłacalność inwestycji.

Firma Tugeb-Polbud na podstawie nowoczesnych, sprawdzonych technologii firm zagranicznych przy jednoczesnym własnym wykonawstwie, przygotowana jest do kompleksowej obsługi klientów zainteresowanych budową instalacji biogazowych. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie oferowane na rynku instalacje biogazowni od najmniejszych do największych.

W ramach współpracy oferujemy:

  • doradztwo na etapie podejmowanie decyzji inwestycyjnej w zakresie budowy biogazowni,
  • dobór wielkości inwestycji i struktury substratów w celu zwiększenia efektywności instalacji biogazowej,
  • realizację inwestycji biogazowej w systemie „pod klucz”
  • zbiorniki do biogazowni żelbetowe prefabrykowane, monolityczne oraz stalowe

W ofercie firmy znajdują się kompleksowe instalacje do produkcji biogazu z wykorzystaniem technologii mokrej i suchej, w zależności od pochodzenia i rodzaju przetwarzanych  odpadów. Instalacje do fermentacji metanowej metodą mokrą stosowane są w procesie utylizacji odpadów rolniczych. W technologii fermentacji suchej zaleca się unieszkodliwianie wszystkich materiałów po sortowniach komunalnych.

Korzyści wypływające z budowy biogazowni i utylizacji ścieków metodą fermentacji beztlenowej  pomimo znacznych kosztów inwestycyjnych są bardzo duże.

Do najważniejszych  należą:

  • otrzymywanie energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnego źródła w energetycznych układach kogeneracyjnych  o wysokiej sprawności
  • utylizacja odpadów rolniczych i komunalnych
  • otrzymywanie wysokiej jakości nawozu z materiału przefermentowanego wykorzystywanego w rolnictwie
  • duże dopłaty Rządu Polskiego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pomoc z programu Infrastruktura i Środowisko
  • otrzymywanie zbywalnych Zielonych Certyfikatów

Budowa instalacji biogazowych obejmuje biogazownie w technologii suchej (produkcja biogazu metodą suchej fermentacji beztlenowej) i w technologii mokrej (produkcja biogazu metodą mokrej fermentacji). Obydwa typy instalacji biogazowych produkujemy w oparciu o wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynkach zachodnich, wyspecjalizowanej kadrze inżynieryjnej oraz wysokim kwalifikacjom pracowników. Służymy również doradztwem techniczno-inżynieryjnym oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

W związku z wieloma korzystnymi aspektami inwestowania w biogazownie  , firma Tugeb-Polbud zachęca do współpracy i gwarantuje sprawdzone zachodnio-europejskie technologie, fachowość wykonania  oraz  najwyższą jakość oferowanych instalacji.


Linki do oferty

Biogazownie w technologii suchej

Biogazownie w technologii mokrej


Tel. 690 130 135
tugeb@tugeb-polbud.com.pl

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności. Zamknij